Strona główna

Szczyrk
Wisła
Ustroń
Brenna
O regionie
Schroniska
Dojazd
Ważne adresy
Mapa on-line
Przewodniki i mapy
Przewodniki i mapy
Górska Odznaka Turystyczna PTTK

Podhalanka.pl
wstecz

Przewodniki i mapy

Planując wypoczynek w górach warto zaopatrzyć się w przewodnik i mapę regionu. Przewodnik pozwala dobrze zaplanować wypoczynek i zaoszczędzić czas, jakże cenny na urlopie. Zapewnia też stały dostęp do informacji - można z niego korzystać wszędzie: w schronisku, na szlaku, w pociągu czy PKSie.

Mapa jest podstawowym elementem wyposażenia każdego turysty. Bez mapy w ogóle nie należy wychodzić w góry, nawet jeśli teren wydaje się łatwy, a warunki dobre. Pamiętajmy, że pogoda w górach szybko może się zmienić (gęsta mgła), może też zaskoczyć nas zmrok. W takiej sytuacji nawet znane miejsca wyglądają zupełnie inaczej, łatwo więc o pomyłkę i wielogodzinne błądzenie po lesie. Jeśli w dane miejsce wybieramy się po raz pierwszy, z przyczyn oczywistych mapa jest absolutnie niezbędna.

Polecamy następujące przewodniki i mapy:

Wokół Beskidu Śląskiego
wyd. Compass

Przewodnik adresowany jest dla rodzin, które pragną w ciekawy sposób spędzić wolne chwile w Beskidach. Opisuje Pogórze Śląskie, Beskid Śląski, część Beskidu Żywieckiego (pasmo Wielkiej Raczy i grupę Pilska) oraz fragment Beskidu Małego (od pasma Magurki Wilkowickiej aż po Przełęcz Kocierską). Trzon przewodnika stanowią opisy najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć. Na początku każdego rozdziału umieszczono pomocnicze mapki wraz z oznaczonymi obiektami. Nie brakuje również propozycji tras na górską wędrówkę oraz miejski spacer.
W liczącym 128 stron przewodniku znalazły się opisy 43 miejscowości, mapy obszaru (1:100 000) i szczegółowe mapy w skalach od 1:10 000 do 1:60 000.

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały.
Przewodnik-Celownik.

wyd. Bezdroża, praca zbiorowa

Przewodniki-Celowniki to nowatorskie publikacje turystyczne opisujące najciekawsze miasta i regiony Europy. Ich wyróżnikiem są dokładne mapy oraz zwięzłe opisy atrakcji turystycznych, przygotowane w formie leksykonu, ilustrowane zdjęciami. Dają swobodę podczas zwiedzania, wolnoœć i niezależność podczas wycieczek i podróży. Pozwalają w prosty sposób odnajdywać w terenie interesujące miejsca i obiekty.

Beskid Śląski - mapa turystyczna
wyd. Compass

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego w skali 1:50 000. Prezentuje szlaki turystyczne wraz z czasami przejść, zawiera informator krajoznawczy, sześć planów miast i miejscowości, siatkę GPS.


wstecz
Galeria zdjęć
Jesień w górach

Przyroda - Galeria zdjęć

Porady Bezpieczeństwo Odzież Tkaniny
Pogoda
Ciekawe strony


O serwisie   |   Kontakt   |   (c) Copyright BeskidSlaski.pl 2004 - 2016